parallax background

Spontan'ın Uzmanları

Dalında uzman danışmanlarımızla hemen her konuda hizmet vermekteyiz.Tecrübe ve eğitimleri ile farklılıklarını kanıtlamış olan uzmanlarımız online terapi hizmeti de vermektedirler.
Spontan Danışmanlık; Sayın Psikolog Yılmaz GÜRKAN liderliğinde, firma eğitimlerinden bireysel danışmanlıklara, eğitim kurumlarının danışmanlıklarından uzman eğitimlerine kadar her konuda destek ve hizmet vermektedir.

ZEYNEP ATEŞ


Zeynep Ateş 1992 yılında İzmit'te doğmuştur. 2011 yılında Antalya Aldemir Atilla Konuk Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. 2015 yılında Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Çocuk Gelişimi Bölümü'nden mezun olmuştur.

Lisans eğitimi sırasında staj kapsamında; Mamak Boğaziçi Aile Sağlığı Merkezi' nde 0-6 yaş aralığında normal gelişim gösteren çocuklara gelişim tarama envanteri uygulamış ve ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir. Hacettepe Üniversitesi Hastanesi'nde kardiyoloji bölümünde çalışan çocuk gelişim uzmanının yaptığı çalışmaları gözlemlemiş ve bu bağlamda tedavi görmekte olan çocukların gelişimlerine yönelik oyun kurarak çocuklara hem gelişimsel hem de psikososyal anlamda gerekli desteği sağlamıştır.
Özel Bizim Yonca Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde otizmli, down sendromlu, zihinsel yetersizliğe sahip çocuklarla çalışmış ve gözlem yapmıştır.

2015 yılından bu yana 0-8 yaş grubundaki çocuklarla aktif olarak çalışmaktadır. 0-8 yaş tipik/atipik gelişim gösteren çocukların gelişimini değerlendirmekte ve takibini yapmaktadır. Davranış ve uyum problemi gösteren çocukların ailelerine pedagojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Uyguladığı Testler:

Denver II Gelişim Tarama Testi
Hacettepe Üniversitesi Gelişim Tarama Envanteri
Metropolitan Okul Olgunluğu Testi
Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi
D2 Dikkat Testi
Porteus Labirentleri Testi
Goodenough Harris İnsan Çizim Testi
Catell Zeka Testi
Gesell Gelişim Figürleri Testi
Benton Görsel Bellek Testi
Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi
Burdon Dikkat Testi
Moxo Dikkat Testi