parallax background

Spontan'ın Uzmanları

Dalında uzman danışmanlarımızla hemen her konuda hizmet vermekteyiz.Tecrübe ve eğitimleri ile farklılıklarını kanıtlamış olan uzmanlarımız online terapi hizmeti de vermektedirler.
Spontan Danışmanlık; Sayın Psikolog Yılmaz GÜRKAN liderliğinde, firma eğitimlerinden bireysel danışmanlıklara, eğitim kurumlarının danışmanlıklarından uzman eğitimlerine kadar her konuda destek ve hizmet vermektedir.

BÜŞRA ARIKAN


Uzman Klinik Psikolog
Yeditepe Üniversitesi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden 2015 yılında mezun olmuştur. Klinik psikoloji alanında uzmanlığını University of East London’da tamamlamıştır. Tezinde BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) odaklı yaklaşımların, stresi azaltma ve iyi oluş (well-being) durumunu arttırma üzerindeki etkilerini araştırmıştır. Ulaştığı sonuçlar klinik alanındaki çalışmalara katkı sağlar niteliktedir. Uzmanlığı süresince Sistematik Aile Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi üzerine makaleler yazmıştır. Lisans döneminde Bostancı Doğa Koleji’nde stajyer psikolog olarak görev almış, ardından GATA Haydarpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde klinik stajını tamamlamıştır. Bu sırada Darüleceze Yaşlı Bakımevi’nde gönüllü katılımlarda bulunmuştur. Yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Büşra Arıkan, Spontan Psikolojik Danışmanlık Merkezi’nde klinik psikolog olarak çocuklarla ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Aynı zamanda kurumsal şirketlerde örgütsel psikolog olarak projelerde yer almaktadır. Dr. Sinead Peacock ile Bilişsel Davranışçı Terapi ve Dr. Matthew Jones Chesters ile Sistemik Aile Terapisi eğitimini tamamlamistir Uzm. Psk. Dan. Filiz Çetin ile çocuk merkezli oyun terapisi ve süpervizyonu, projektif testler eğitimi, Moxo dikkat performans testi uygulayıcı eğitimi ve Doç. Dr. Zümra Atalay ile Mindfulness odaklı stres azaltma programını tamamlamıştır.