parallax background

Spontan'ın Uzmanları

Dalında uzman danışmanlarımızla hemen her konuda hizmet vermekteyiz.Tecrübe ve eğitimleri ile farklılıklarını kanıtlamış olan uzmanlarımız online terapi hizmeti de vermektedirler.
Spontan Danışmanlık; Sayın Psikolog Yılmaz GÜRKAN liderliğinde, firma eğitimlerinden bireysel danışmanlıklara, eğitim kurumlarının danışmanlıklarından uzman eğitimlerine kadar her konuda destek ve hizmet vermektedir.

HİLAL DİLMENLER


Uzman Klinik Psikolog
2012 yılında, %60 burslu olarak okuduğu İstanbul Kültür Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olmuştur. Lisans eğitimi sırasında İşletme Fakültesi’nde Yandal Programı’na katılarak İşletme Yönetimi ve Organizasyonu’ nu başarı ile tamamlamıştır. Klinik Psikoloji ve Endüstriyel Psikoloji’nin çalışma alanlarını daha yakından incelemek amacı ile lisan eğitimi süresince Bursa Özel Hayat Hastanesi’nde ve Bursa Elyaf Telstil’de stajyer psikolog olarak görev almıştır. Lisans eğitiminin ardından Bursa Mutlu Yuva Derneği’nde koruma altına alınmış, travma mağduru çocuklar ile çalışmak üzere kurum psikoloğu olarak göreve başlamıştır. Dört buçuk yıl çocukların psikolojik takip ve terapi çalışmalarını yürütmesinin ardından 2018 yılında görevinden ayrılmıştır. Halen burada gönüllü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Eğitimine, Üsküdar Üniversitesi Klinik Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisans yaparak devam etmiştir. Yüksek Lisans eğitimi sırasında bir süre, Np İstanbul Beyin Hastanesi’nde stajyer psikolog olarak görev almıştır. “Ebeveyn ve Birincil Bakım Verenleri Tarafından Travma Yaşadığı Belirtilen ve Belirtilmeyen Çocuklarda Travma Sonrası Duygusal Stres ile Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite, Dürtüsellik, Karşı Gelme Sorunları ve Davranım Sorunları Arasındaki İlişki” konulu tez çalışmasının ardından 2019 yılında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. Aldığı akademik eğitimler dışında, farklı terapi teknikleri eğitimleri, test eğitimleri ve seminerler ile alanda kendini geliştirmeye devam etmektedir. Aldığı diğer eğitimler şunlardır: Deneyimsel Oyun Terapisi (1. ve 2. Modül), Kalp Merkezli Hipnoterapi, Çocuk Objektif Testleri, Özgül Öğrenme Güçlüğü Test Bataryası, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi, Denver – II Gelişimsel Tarama Testi, Çocuklarla Bilişsel Davranışçı Terapi, Çocuk Projektif Testleri, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Travmaya Müdahale Yöntemleri ve Metafor Kullanimi, Otojenik Gevşeme Terapisi, Gelişimsel Temas Oyun Terapisi, Kum Tepsisi Terapisi, Kukla Terapis.