parallax background

Spontan'ın Uzmanları

Dalında uzman danışmanlarımızla hemen her konuda hizmet vermekteyiz.Tecrübe ve eğitimleri ile farklılıklarını kanıtlamış olan uzmanlarımız online terapi hizmeti de vermektedirler.
Spontan Danışmanlık; Sayın Psikolog Yılmaz GÜRKAN liderliğinde, firma eğitimlerinden bireysel danışmanlıklara, eğitim kurumlarının danışmanlıklarından uzman eğitimlerine kadar her konuda destek ve hizmet vermektedir.

OYA SÜMER


Oya Sümer 1990 yılında Atatürk Atatürk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. Fakültede Pedodonti Anabilim Dalı'nda doktora yapmıştır. 13 tane bilimsel araştırması çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. ADSM' de uzun yıllar Pedodontist olarak görev yapmıştır. 2001 yılında Bursa Büyükşehir Belediye Konservatuarı TSM Bölümü’nü bitirmiştir. 2010 yılında ilk albümü "Şarkıdan Türküye Yana Yana" , 2017 yılında ikinci albümüm "Türküden Şarkıya Aşk" çıkmıştır. Diş Hekimliği mesleğinin yarattığı stres ve omurgaya olan olumsuz etkilerini yenmek için sağlık üzerine olan olumlu etkileri bilimsel araştırmalarla ispatlanmış bir uygulama olan yogaya yönelerek İstanbul Yoga Merkezi'nin "Yoga Eğitmenlik Sertifikası" programına katılmıştır. Yoga Merkezi, çalışmalarını Hindistan' daki Uluslararası Vivekananda Yoga Üniversitesi'nin Akademik Yoga Programı doğrultusunda yapılandırmaktadır. 1 yıl süren eğitim çalışmaları ve Hindistan' daki 15 günlük yoğun bir staj döneminin ardından 2013 yılında Vivekananda Yoga Üniversitesinin ‘’Bharativa onaylı Yoga Eğitmenliği Sertifikası’’ almıştır. Halen Yoga eğitmeliği yapmakta ve müzik çalışmalarına devam etmektedir.

Oya Sümer’in uyguladığı Hatha yoga, Hindistandaki Vivekananda Yoga Üniversitesi’ nin programıdır. Yoga, kişilerde subjektif olarak hoşnutluk, zihinsel berraklık, gevşeklik, içsel özgürlük ve huzur hissi yaratan bir alıştırmadır. Yoga; kas, iskelet, eklem, endokrin, kardiyovasküler sistem, sinir sistemi, sindirim sistemi, dolaşım sistemi, solunum sistemi, lenfatik ve boşaltım sistemleri, zihin ve ruh için yararlıdır.