parallax background

Spontan'ın Uzmanları

Dalında uzman danışmanlarımızla hemen her konuda hizmet vermekteyiz.Tecrübe ve eğitimleri ile farklılıklarını kanıtlamış olan uzmanlarımız online terapi hizmeti de vermektedirler.
Spontan Danışmanlık; Sayın Psikolog Yılmaz GÜRKAN liderliğinde, firma eğitimlerinden bireysel danışmanlıklara, eğitim kurumlarının danışmanlıklarından uzman eğitimlerine kadar her konuda destek ve hizmet vermektedir.

SALİHA TÜRKSÖZ KAPLAN


1987 Bursa doğumlu olan Uzm. Psk. Saliha Türksöz Kaplan, evli ve 2 çocuk annesidir. Bursa Erkek Lisesi mezuniyetinden sonra Uludağ Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü 2011 yılında bitirmiştir. Pedagojik formasyon eğitimini de bu eğitim süresince tamamlamıştır. Lisans eğitiminin bir dönemini Erasmus kapsamında İtalya ‘da Torino Üniversitesi’nde gerçekleştirmiştir. 2012 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans programına kabul edilmiş 2014 yılında yüksek lisansını ‘ 11-18 yaş aralığındaki çocuklarda DEHB sıklığı, DEHB’nin sınav kaygısı, ana-baba tutumu, psikolojik rahatsızlıklar ve sosyodemografik bilgilerle ilişkisi’’ üzerine çalışmıştır. 2014 yılında PETAD Aile Danışmanlığı Eğitimini bitirmiştir.

Türk Psikologlar Derneği’ne üyedir ve 8 yıl yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. Mor Salkım Kadın Dayanışma Derneği’ne gönüllü destek vermektedir. Çocuk gelinler ve Engeliz sosyal sorumluluk projelerinde görev almıştır.

Lisans süresince Devlet hastanesi psikiyatri kliniği ve Onkoloji hastanesinde psikiyatri bölümünde vaka ve seans gözlemleri yapmıştır. Pedagojik formasyon stajını da Atatürk Endüstri ve teknik meslek lisesinde tamamlamıştır.

Mezun olduktan sonra ECE-MER özel eğitim ve rehabilitasyon merkezinde 1 yıl süreli görev almıştır. 2011-2016 yılları arasında AKA Diyaliz merkezinde diyaliz hastalarına part-time olarak psikolojik destek vermiştir. 2012-2015 yılları arasında Nova Eğitim kurumlarında psikolog olarak görev almıştır Bu süreçte sınav kaygısı, motivasyon ve koçluk çalışmıştır. 2015 yılında kurucusu olduğu anaokulunu 2017 yılında doğum sebebi ile kapatmak durumunda kalmıştır. 2018 yılında başladığı Bursa Harikalar Diyarı Anaokulu ‘nda okul öncesi çocukların gelişimlerini takip etmekte, değerlendirip ve aile danışmanlığını halen yapmaktadır. 2015 ten bu yana bireysel danışan kabul etmekte olup 2019 yılı itibariyle Bursa Spontan Danışmanlık Merkezi'nde bireysel psikoterapi yapmaktadır.


Aldığı terapi eğitimleri Bilişsel Davranışçı Terapi(BDT), Çocuk EMDR, Yetişkin EMDR , Aile ve Evlilik Terapisi, DIR Floortime Terapi 101, Çocuk merkezli Oyun Terapisi, Transaksiyonel Analiz, Kısa süreli Çözüm Odaklı Terapidir.

Uyguladığı testlerin başında Çocuk Projektif Testleri-Çocuk çizimlerini değerlendirme , Peri masalları Testi, Tematik Algı Testi , WISC-R zeka testi, Çocuk Değerlendirme Testleri gelmektedir.