Danışan Bilgi Formu

  Danışan Yakını

  Yönlendiren

  Bilgilendirilmiş Onay Formu

  Psikolojik danışma yardımı aldığınız sürece belirli haklarınız ve sorumluluklarınız vardır. Bu form, alacağınız psikolojik danışma yardımı, haklarınız ve sorumluluklarınız hakkında sizi bilgilendirmek üzere hazırlanmıştır. Bu formu imzalamanız, ilgili konularda bilgilendiğiniz ve yükümlülüklerinizi kabul ettiğiniz anlamını taşıyacaktır.
  Lütfen dikkatlice okuyunuz.

  Gizlilik İlkleri

  Psikolojik danışma süresince söylediğiniz her şey tamamen gizli tutulacaktır. Oturumlarda danışmanınızla/terapistinizle/psikoloğunuzla paylaştıklarınız, kendinize veya başkalarına zarar verme tehlikeniz olmadığı ya da kanuni bir işlem gerektirmediği müddetçe üçüncü kişilere kesinlikle iletilmeyecektir.

  Olası Riskler

  Aldığınız yardım süreci sırasında duyguları keşfetmek ve bir sorun üzerinde çalışmak zaman zaman sıkıntı veya üzüntü yaşamanıza neden olabilir. Bu olağan bir durumdur. Sürecin sonunda beklenen, sorununuzun çözümünde ve/veya yaşam kalitenizde bir iyileşme gerçekleşmesidir.

  Danışan Sorumlulukları

  Psikolojik danışma yardımı aldığınız sürece, görüşmelerin sizin için yararlı olması oturumlara belirlenen gün ve saatte devam etme sorumluluğunuza bağlıdır. Ayrıca, oturuma gelmenizi engelleyecek önemli ve acil bir nedeniniz olması halinde, bu durumu önceden bildirmeniz diğer danışanların haklarını ihmal etmemeniz için oldukça önemlidir.

  Danışan Hakları

  Psikolojik danışma süresince, istediğiniz zaman yardım almaktan vazgeçme hakkınız vardır. Ayrıca, aldığınız psikolojik danışma yardımıyla ilgili bir memnuniyetsizliğiniz olursa ,bu durumu istediğiniz zaman dile getirebilirsiniz. Görüşmeleri sonlandırmak ya da memnuniyetsiz olduğunuz durumları ifade etmek size hiçbir yükümlülük getirmeyecektir.

  Bu formu dikkatlice okudum. Danışan olarak gizlilik ilkeleri, olası riskler, sorumluluklarım ve haklarım konusunda bilgilendim. Psikolojik danışma yardımını almayı ve bu formun içerdiği koşulları kabul ediyorum.

  Stajyer psikologların da yapılacak görüşmelere katılmasına onay veriyorum.

  İfadeyi onaylıyorsanız işaretleyin