parallax background

Spontan'ın Uzmanları

Dalında uzman danışmanlarımızla hemen her konuda hizmet vermekteyiz.Tecrübe ve eğitimleri ile farklılıklarını kanıtlamış olan uzmanlarımız online terapi hizmeti de vermektedirler.
Spontan Danışmanlık; Sayın Psikolog Yılmaz GÜRKAN liderliğinde, firma eğitimlerinden bireysel danışmanlıklara, eğitim kurumlarının danışmanlıklarından uzman eğitimlerine kadar her konuda destek ve hizmet vermektedir.

MELİKE OSANÇ


2020 yılında MEF Üniversitesi Psikoloji bölümünden yüksek onur öğrencisi olarak mezun oldum. Lisans dönemimde özel eğitim merkezlerinde ve çocuk odaklı danışmanlık merkezlerinde gönüllü olarak staj yaparak mesleki tecrübeler edindim. Yüksek lisansımı Klinik ve Sağlık Psikolojisi alanında İngiltere Bangor Üniversitesi’nde tamamlayarak Klinik Psikolog ünvanımı aldım. “Galler manzaralarındaki değişikliklerin halkın algısı ve ruh sağlığı üzerindeki etkileri” konulu tez ile mezun oldum. Yüksek lisans eğitimim sonrasında Moodist Psikiyatri Hastanesi’nde klinik stajımı tamamladım. Bilişsel Davranışçı Terapi alanında aldığım klinik temelli yüksek lisans eğitimimi Ebru Şalcıoğlu’nun eğitimi ile pekiştirdim. Daha sonra Birgül Bakay’dan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi eğitimi aldım. Son olarakta, ISTT Onaylı Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon Eğitimi alarak kendimi farklı ekollerde de geliştirmeye başladım. Yetişkinlerde Panik Bozukluk, Agorafobi ve Sosyal Kaygı, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Obsesif-Kompulsif Bozukluk, Yaygın Kaygı Bozukluğu ve Depresyon üzerine Bilişsel Davranışçı Terapi ve Şema Terapi ekolleri ile çalışmaktayım. Çocuklarda ise Çocuk Merkezli Oyun Terapisi uygulamaktayım.


EĞİTİMLER VE SERTİFİKALAR


ISTT Onaylı Şema Terapi Uluslararası Sertifikasyon Eğitimi (Psk. Dr. Bahar Köse Karaca)
Objektif Çocuk Değerlendirme Testleri Eğitimi(Ankara Gelişim Tarama Envanteri, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Porteus Labirentleri Testi, Kent EGY Testi, Frankfurter Dikkat/ Konsantrasyon Testi, Peabody Resim Kelime Testi, Goodenough- Harris Bir İnsan Çiz Testi)
Oyun Terapisi (Klinik Psikolog Birgül Bakay)
Bilişsel ve Davranış Terapiler Eğitimi (Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu)
Bütün Beyinli Çocuk (Dr. Daniel J. Siegel)
Insomnia için Psikoterapi ve Mindfulness (Prof. Dr. Selçuk Aslan)
Klinik Pratikte Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (Dr. Berk Murat Ergün)
Theraplay (Begüm Ayşegül Uğurlu)
Dissosiyatif Kimlik Bozukluğu Tedavi Protokolü (Prof. Dr. Medaim Yanık)
Bir Kuşun İki Kanadı: Bilinçli Farkındalık ve Öz Şefkat (Doç. Dr. Zümra Atalay)
Pozitif Psikoterapi (Dr. Tayyab Rashid)
Öykülerin Pozitif Psikoterapi ve Terapide Kullanımı (Yrd. Doç. Dr. Rukiye Hayran)
Öz Şefkatli Farkındalık – (Uzman Psikolog Zeynep Selvili Çarmıklı)
Sigara, Alkol, Madde bağımlılığı (SAMBA) programı